User not logged   
go to cart
in the cart: 0 items  
  log in here!   in value: 0,00 CZK 
Loading

Stahováky SKF

     Souprava vnitřních stahováků TMSC 6 
 
Používá se k demontáži z tělesa po demontáži hřídele. S pomocí šesti adaptérů je vhodný pro průměry díry od 8 do 36 mm.
  Správného uchycení ložiska je dosaženo roztažením upínací kleštiny v zadní části díry ložiska. Adaptér je poté spojen s posuvným kladivem, které vytvoří dostatečný ráz nutný k demontáži ložiska.

     Souprava vnitřních stahováků TMIP  ( Souprava vnitřních stahováků TMIP - pdf  ) 
Dvě soupravy stahováků umožňují demontovat ložiska z těles po demontáži hřídele. Jedna souprava je určena pro ložiska s průměrem díry 7 až 28 mm ( TMIP 7-28 ) a druhá pro ložiska s průměrem díry 30 až 60 mm ( TMIP 30-60 ).
Pro demontáž ložisek jsou určeny jedinečné kleštiny, které lze zasunout do díry ložiska a spolehlivě upevnit za jeho vnitřní kroužek. Malá souprava obsahuje čtyři kleštiny, které pokrývají řadu rozměrů, zatímco velkou soupravu tvoří jen dvě kleštiny. Stahovací síla je vyvozena kluzným kladivem,
které je ergonomicky tvarované a umožňuje účinně vyvinout potřebnou sílu.
Označení : TMIP 7-28 ( 7 - 28 mm ) , TMIP 30-60 ( 30 - 60 mm )


     Souprava vnitřních stahováků TMSC 30-60
 
Používá se k demontáži ložisek z tělesa po odstranění hřídele. S pomocí tří adaptérů je vhodný pro díry od 30 do 60 mm.

     Kombinovaná souprava stahováků TMMK 10-30
 
Souprava TMMK 10-30 je určena k rychlé, přesné a bezpečné montáži ložisek s dírou od 10 do 30 mm (0.39 - 1.18 in). Také ji lze použít k montáži pouzder, těsnicích kroužků, řemenic apod. Stahovák lze použít buď k demontáži kuličkových ložisek montovaných s přesahem na obou kroužcích nebo pouze na vnějším kroužku bez hřídele. 
  Pro potřeby demontáže souprava obsahuje dvě vřetena, pět sad po třech ramenech z legované oceli s vysokou pevností, rukojeť stahováku, vyrážecí závaží a sedm opěrných kroužků, které poslouží k opření ložisek uložených s přesahem pouze na vnějším kroužku. Identifikaci ramen usnadňuje barevné značení.
  Pro potřeby montáže souprava obsahuje 21 narážecích kroužků, dvě vysoce pevné hliníkové trubky a kladivo s nylonovými čely. Kroužky i úderné povrchy kladiva jsou vyrobeny z mimořádně houževnaté acetalové pryskyřice, která je zárukou vysoké mechanické pevnosti, odolnosti vůči únavě při rázovém namáhání a velmi nízké hmotnosti. Násada ze skleněného vlákna s pohodlným pryžovým úchytem absorbuje rázy
a vibrace. Všechny součásti jsou přehledně uloženy v praktickém přepravním pouzdře. Součástí soupravy je také tabulka usnadňující výběr.

Podrobnosti o TMMK 10-30 - pdf 

     Souprava stahováků pro jednořadá kuličková ložiska 
 
Souprava TMMD 100 je určena především pro demontáž jednořadých kuličkových ložisek, jejichž oba kroužky jsou uloženy s přesahem. Stahovák lze použít pro demontáž jednořadých kuličkových ložisek ze slepých děr nebo z hřídele. Stahovák TMMD 100 umožňuje demontovat kromě otevřených ložisek i utěsněná ložiska po odstranění těsnění. V závislosti na požadované demontážní síle lze stahovák využít i pro demontáž ložiskových jednotek Y. 
  Souprava stahováku TMMD 100 pro jednořadá kuličková ložiska se skládá ze šesti sad ramen různých velikostí, dvou závitových vřeten a jedné rukojeti, vše je dodáváno v přepravním kufříku. Každá sada obsahuje tři ramena, která jsou pro snadnější identifikaci opatřena značkami vyrobenými laserem. Také barevné označení pružin každého ramena je určeno pro snadnou a rychlou identifikaci. Součástí dodávky je rovněž obrázkový návod k obsluze s tabulkou pro volbu ramen podle ložiska.

Podrobnosti o TMMD 100 - pdf

     Stahováky TMMA - Mechanické stahováky + hydraulické stahováky
    
Mechanické stahováky řady TMMA jsou nabízeny ve třech velikostech a mohou vyvinout demontážní sílu 60, 80 a 120 kN (6.7, 9.0 a 13.5 US ton). Stahováky jsou určeny pro demontáž mechanických dílů. Čelisti je třeba upevnit na obvod demontovaných dílů. Šířka úchytu čelistí je od 36 mm až do 250 mm v závislosti na typu. Stahovák TMMA 80 může být rovněž používán spolu s hydraulickým vřetenem TMHS 75 a stahovák TMMA 120 s hydraulickým vřetenem TMHS 100, čímž lze dosáhnout maximální stahovací síly s minimální fyzickou námahou.
  Mechanické stahováky řady TMMA jsou vybaveny jedinečným rozvíracím mechanismem, který si společnost SKF nechala patentovat. Ramena lze rozevřít jednoduchým stlačením dvou ergonomicky tvarovaných červených úchytů, které jsou předepjaty pružinami. Vložte ramena za demontovaný díl. Jakmile uvolníte úchyty předepjaté pružinami, ramena automaticky sevřou demontovaný díl. Tím je zajištěno, že stahovák se neuvolní při působícím zatížení. Stahováky jsou samosvorné a díly jsou tedy sevřeny tím pevněji, čím je větší demontážní síla. Ramena a vřeteno jsou vyrobeny z vysoce kvalitní chromvanadiové slitiny s černěným povrchem.
 
Tyto stahováky jsou vybaveny vřetenem s výměnným koncovým nástavcem, který má hrot pro automatické vystředění. Vřeteno a horní část stahováku jsou opatřeny šestihranem, který zabraňuje protáčení stahováku při demontáži. Vysoce odolný závit vřetena je navržen pro vysoká zatížení a lepší přenos kroutícího momentu. Vřetena jsou navíc vybavena zarážkou, která zabraňuje sklouznutí klíče z vřetena. Součástí dodávky je i tuba s plastickým mazivem LGEV 2 pro mazání vřetena.
    
Hydraulické stahováky řady TMMA jsou nabízeny ve dvou velikostech, které vyvíjejí stahovací sílu 75 nebo 100 kN (8,4 nebo 12,5 US ton). Jsou určeny pro demontáž mechanických dílů. Čelisti je třeba upevnit na obvod demontovaných dílů. Tento způsob upevnění se nazývá vnější tah. Šířka uchopení činí 52 mm (2.0“) až 250 mm (9.8“) v závislosti na typu. 
  Hydraulické stahováky řady TMMA jsou vybaveny jedinečným rozvíracím mechanismem, který si společnost SKF nechala patentovat. Ramena lze rozevřít jednoduchým stlačením dvou ergonomicky tvarovaných červených kotoučů, které jsou předepjaty pružinami. Upevněte ramena za demontovaný díl. Jakmile uvolníte kotouče předepjaté pružinami, ramena automaticky sevřou demontovaný díl. Tím je zajištěno, že se stahovák neuvolní při působícím zatížení. Stahováky jsou samosvorné, a tedy díly jsou sevřeny tím pevněji, čím je větší demontážní síla. Hydraulické vřeteno a ramena jsou vyrobena z vysoce kvalitní chromvanadiové slitiny s černěným povrchem.
 
Stahováky TMMA 75H a TMMA 100H jsou standardně vybaveny hydraulickými vřeteny TMHS 75 resp. TMHS 100. Obě vřetena, která se skládají z válce a čerpadla spojeného do jediné jednotky, umožňují vyvinout potřebnou sílu. Tento výrobek je určený k „okamžitému použití“, a tedy ho není nutné nejprve smontovat. S vynaložením malého fyzického úsilí lze dosáhnout maximální síly 75 kN (8.4 ton US) a 100 kN (11.2 ton US). Tímto spojením stahováku a hydrauliky vznikl jeden z nejrychlejších stahováků, který zaručí úplnou demontáž.
 
Tato hydraulická zařízení mají vhodný zdvih 75 mm (3.0 in) a 80 mm (3.1 in), který zajišťuje dokončení demontáže v průběhu jedné operace.
 
Vestavěný pojistný ventil přispívá k dosažení maximální tažné díly bez úniku jediné kapky oleje.
 
Prodlužovací nástavec vřetena usnadňuje přizpůsobení délky vřetena. Stahovák TMMA 75H je dodáván se dvěma prodlužovacími nástavci a stahovák TMMA 100H se třemi nástavci. Tyto stahováky jsou dále vybaveny vřetenem s výměnným koncovým nástavcem, který je opatřen hrotem s pružinami, zabraňujícím poškození hřídele.

Podrobnosti o TMMA mechanické - pdf

Podrobnosti o TMMA hydraulické - pdf

     Souprava hydraulického stahováku TMHC 110E SKF
     TMHC 110E je kombinovaná souprava obsahující jak čelisťový stahovák, tak stahovák se zadním uchycením. Čelisťový stahovák může demontovat strojní díl s vnějším průměrem až 160 mm. Stahovák se zadním uchycením umožňuje zachytit součást i tam, kde to s čelisťovým stahovákem není možné a to až do průměru hřídele 100 mm. Maximální demontážní síla je stejná pro oba stahováky tj. 100 kN.
  Souprava obsahuje výkonné hydraulické vřeteno s držákem a dvěma sadami čelistí. Samouzamykatelný systém umožňuje to, že čím větší demontážní síla působí na stahovanou součást, tím více se čelisti k této součásti přimykají. Držák ramen má čtyři připojovací místa pro čelisti a umožňuje sestavit stahovák se třemi nebo dvěma stahovacími čelistmi.
 
Díky klínovému tvaru lze vložit zadní uchycení mezi strojní díl a hřídel i tam, kde nelze vložit stahovací čelisti. Další výhodou je přímé působení demontážní síly na vnitřní kroužek ložiska, což zabrání přenosu sil přes valivé elementy a oběžné dráhy a minimalizuje tak riziko poškození ložiska. Výrazně také klesne potřebná demontážní síla.
 
Pro oba stahováky se používá hydraulické vřeteno s maximální demontážní silou 100 kN a zdvihem 80 mm. Potřebná síla je generována zabudovaným hydraulickým čerpadlem. Dva nástavce a středicí hrot umožňují snadné a rychlé přizpůsobení stahováku délce hřídele. Bezpečnostní ventil chrání vřeteno proti přetížení při překročení maximální povolené demontážní síly 100 kN.

Podrobnosti o TMHC 110E - pdf

     Standartní čelisťové stahováky TMMP SKF
    Stahováky řady TMMP byly vyvinuty pro běžné použití. Řada TMMP je tvořena pěti stahováky s maximální jmenovitou šířkou rozevření od 65 mm u nejmenšího stahováku ( TMMP 2x65 ) do 300 mm u největšího stahováku ( TMMP 3x300 ). Jsou vhodné pro demontáž malých až středně velkých ložisek a jiných dílů.
    Stahováky TMMP jsou vyrobeny z kalené ocele vysoké kvality a jsou povrchově upraveny černícím olejem. Dva nejmenší stahováky ( TMMP 2x65 a TMMP 2x170 ) mají dvě ramena, zatímco těžší stahováky mají tři ramena. Výhodou trojramenného stahováku je snadnější vystředění a lepší rozložení vyšších demontážních sil.
     Označení : TMMP 2x65, TMMP 2x170, TMMP 3x185, TMMP 3x230, TMMP 3x300
     

Podrobnosti o TMMP - pdf

     Čelisťové stahováky s otočnými rameny TMMR F
     Čelisťové stahováky SKF se dvěma otočnými rameny jsou určeny k demontáži mechanických součástí uchycením buď za vnější obvod nebo skrz díru. Maximální vnější stahovací průměr se u této řady stahováků pohybuje od 40 do 350mm.
     Každý stahovák TMMR F se skládá z příčníku, dvou rozpínacích ramen a mechanického vřetena. Příčník drží ramena v požadované poloze a spojuje je s vřetenem. Jakmile začne působit demontážní síla , ramena jsou automaticky zajištěna, aby se od sebe nemohla vzdálit.
     Označení : TMMR 40F, TMMR 60F, TMMR 80F, TMMR 120F, TMMR 160F, TMMR 160F, TMMR 200F, TMMR 250F, TMMR 350F .
     Označení sady 8 stahováků : TMMR 8.


 Podrobnosti o TMMR F - pdf

      Těžké čelisťové stahováky TMMP
      Stahováky TMMP 6, TMMP 10 a TMMP 15 jsou vhodné k demontáži středních až velkých ložisek a dalších strojních součástí. Unikatní pantografický systém seřizování šířky uchycení vyrovnává nesouosost během demontáže a snižuje tak nebezpečí poškození hřídele nebo ložiska. Maximální stahovací síla se pohybuje od 6 tun u TMMP 6 do 15 tun u TMMP 15. Díky rovnoměrnému rozložení stahovacích sil se tyto stahováky obzvláště doporučují v kombinaci s metodou tlakového oleje SKF.
      Všechny tři stahováky se vyrábějí z černěné jakostní oceli a jsou opatřeny třemi rameny. Nevyžadují se žádné přednastavení šířky uchycení. Stahovák se při vytlačení střední části, která drží ramena, úplně rozevře a přizatlačení zpět se zavře a uchytí ložisko. 
      Označení : TMMP 6, TMMP 10, TMMP 15 .

Podrobnosti o TMMP - pdf

     Těžké hydraulické čelisťové stahováky řady TMHP
     Maximální demontážní síla 15 až 20 tun předurčuje tyto mimořádně vykonné samostředící stahováky k demontáži velkých ložisek  a dalších strojních součástí. Díky rovnoměrnému rozložení stahovací síly snižují stahováky TMHP potřebnou demontážní sílu na minimum a výrazně omezují nebezpečí poškození hřídele nebo ložiska.
     Stahováky TMHP 15/30/50 představují výkonnější verzi stahováků TMMP 6/10/15 pro těžký provoz. Všechny se s ohledem na usnadnění demontáže dodávají s hydraulickým válcem. Využitelné rozpětí těchto stahováků je 195 až 506 mm.
     Stahováky TMHP se standartně dodávají s hydraulickým čerpadlem SKF TMJL 100, ale můžete si je objednat i bez čerpadla.
     Označení : TMHP 15/260, TMHP 30/170, TMHP 30/350, TMHP 30/350, TMHP 30/600, TMHP 50/140, TMHP 50/320, TMHP 50/570 .

Podrobnosti o TMHP - pdf

     Souprava hydraulického stahováku TMHP 10E
     Demontáž ložisek a jiných strojních dílů s vnějším průměrem až do 280 mm. Maximální demontážní síla 100 kN.
     Souprava stahováků obsahuje hydraulické vřeteno a tři sady ramen. Samouzamykatelný systém ramen umožňuje to, že čím větší síla působí na stahovanou součást, tím více se čelisti k součásti přimykají. Držák stahovacích čelistí má 4 úchyty, což umožňuje použití stahováku jako tříramenného nebo dvouramenného.
     Hydraulické vřeteno TMHS 100 vyvine maximální demontážní sílu do 100 kN při zvihu pístu až 80 mm. Potřebná síla je generována zabudovaným hydraulickým čerpadlem. Dva nástavce a středící hrot umožňují snadné a rychlé přizpůsobení stahováku délce hřídele. Bezpečnostní ventil chrání vřeteno proti přetížení při překročení maximální povolené demontážní síly 100 kN.
     Označení : TMHP 10E

 Podrobnosti o TMHP 10E - pdf

      Masivní stahováky se zadním uchycením TMBS 50E, TMBS 100E, TMBS 150E
     
Masivní stahováky se zadním uchycením umožňují uchopit ložiska zezadu, kam čelisti stahováků nedosáhnou. Také dovolují zachytit za vnitřní kroužek ložiska tak, aby se demontážní síla nepřenášela na valivá tělesa, čímž minimalizují riziko poškození ložika. Tento typ stahováku se dodává ve třech různých provedeních s maximálním průměrem hřídele 50, 100 a 150 mm.

 Podrobnosti o TMBS 50E, TMBS 100E, TMBS 150E - pdf